Jak prawidłowo konserwować klucze do laptopa

Klucze do laptopa mogą zawieść z wielu powodów. Częstym winowajcą jest obecność kurzu lub pozostałości pod kluczem. Należy zawsze zwracać uwagę na taki obcy materiał. Jeśli zauważysz, że klucz nie działa prawidłowo, natychmiast go wyczyść. Jeśli masz inne wątpliwości, skontaktuj się z warsztatem komputerowym. Fachowiec naprawi klucze tak szybko, jak to możliwe. Ale zanim spróbujesz naprawić klucz, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak prawidłowo konserwować klucze komputera.

Klawisze funkcyjne
Jeśli masz laptopa, prawdopodobnie słyszałeś o klawiszu Fn. Ten klawisz, znajdujący się w pobliżu spacji, klawiszy Alt i Shift, ma wiele skrótów, które umożliwiają wykonywanie określonych czynności. Ten klawisz jest używany razem z klawiszami F biegnącymi w górnej części klawiatury, oznaczonymi F1, F2, F3 i tak dalej. Klawisze funkcyjne na laptopie są ponumerowane od F1 do F12 i istnieją od lat, ale stały się bardziej znaczące wraz z pojawieniem się laptopów.

Klawisz blokady Fn przestanie działać, jeśli przypadkowo go naciśniesz. Jeśli nie masz pewności, czy ten klucz działa, przeszukaj sieć lub zapoznaj się z instrukcją. Wielu producentów laptopów udostępnia instrukcje online lub w podręcznikach użytkownika swoich laptopów. Po znalezieniu klawisza blokady fn możesz go wyłączyć dla klawiatury laptopa. Należy jednak pamiętać, że klawisz blokady Fn może wpływać na inne klawisze przełączania.

Filtruj klawisze
Klawiatury do laptopów z klawiszami filtrującymi mogą skrócić czas potrzebny na pisanie, ignorując szybkie naciśnięcia klawiszy. Klawisze filtrowania skracają również czas między naciśnięciami klawiszy i można je skonfigurować tak, aby po naciśnięciu emitowały sygnał dźwiękowy. Ustawienia kluczy filtrowania zależą od Twoich potrzeb i lokalnych zasad IT. Aby dowiedzieć się więcej o kluczach filtrów, odwiedź stronę pomocy technicznej firmy Microsoft. Po zainstalowaniu oprogramowania możesz zacząć korzystać z klawiszy filtrowania laptopa.

Sprawdź tutaj: https://www.laptopkey.eu

Aby włączyć klawisze filtrów, musisz najpierw otworzyć Panel sterowania. Następnie otwórz Centrum ułatwień dostępu lub Opcje ułatwień dostępu. Aby aktywować tę funkcję, musisz nacisnąć i przytrzymać klawisz Shift przez 8 sekund. Następnie wpisz Panel sterowania w pasku wyszukiwania i naciśnij Enter. Następnie kliknij Panel sterowania. Wybierz kartę Dostępność. W opcjach ułatwień dostępu kliknij opcję Klucze.

Klawisze funkcyjne na klawiaturze laptopa
Klawisz Fn na klawiaturze laptopa to przydatna funkcja, która pozwala szybciej kontrolować funkcje sprzętowe. Na przykład, naciskając klawisz F1 i przytrzymując go, możesz zmienić jasność ekranu, dostosować głośność głośnika oraz włączyć i wyłączyć tryb samolotowy. Ale czasami możesz przypadkowo nacisnąć ten klawisz, a twój laptop nie będzie działał poprawnie. Aby temu zapobiec, możesz wyłączyć klawisz Fn.

Oprócz naciskania klawisza Fn możesz także używać innych klawiszy Fn na klawiaturze laptopa do wykonywania innych zadań. Na przykład możesz nacisnąć klawisz Fn, aby uzyskać dostęp do określonego menu lub programu, takiego jak ekran Start. Używanie tych klawiszy może być szczególnie wygodne, jeśli używasz laptopa do grania w gry lub pracy z dokumentami. Niektóre komputery mogą nawet mieć wstępnie zaprogramowane działania, więc nie będziesz musiał poświęcać czasu na ich naukę.

Filtruj klawisze na klawiaturze numerycznej
Jeśli chcesz używać klawiszy filtru na klawiaturze numerycznej, musisz najpierw włączyć tę funkcję. Ta opcja jest dostępna w ustawieniach ułatwień dostępu systemu Windows. Aby włączyć tę funkcję, musisz przytrzymać klawisz Shift przez co najmniej osiem sekund. Następnie musisz przejść do pola lokalizacji klawiatury i nacisnąć dowolny klawisz alfanumeryczny. Następnie możesz ustawić opóźnienie przed powtórzeniem naciśnięć klawiszy, aby je wstrzymać.

Po włączeniu klawiszy filtrowania możesz przetestować klawiaturę w Notatniku lub programie Word. Możesz także wypróbować je w innych programach, takich jak Word i Excel. Testując, możesz upewnić się, że działają dla Ciebie. Jeśli napotkasz jakiekolwiek trudności podczas korzystania z tej funkcji, możesz ją wypróbować, odznaczając opcję i zaznaczając pole obok niej. W ten sposób będziesz mógł zobaczyć, czy używasz klawiatury tak, jak chcesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *