Wskazówki dotyczące naprawy pompy hydraulicznej

Jeśli zauważyłeś płyn wydostający się z dna pompy hydraulicznej, musisz podjąć natychmiastowe działania w celu jej naprawy. Ciecz jest wskaźnikiem, że wyciek w środku pogorszył się. Zmniejsza to ciśnienie w systemie i podnosi temperaturę. Lepkość oleju będzie również decydować o utracie ciśnienia. W tym artykule omówimy niektóre objawy, których możesz doświadczać. Aby piłka toczyła się, możesz wykonać czynności wymienione poniżej.

Przegrzanie pompy hydraulicznej
Jeśli system hydrauliczny zaczął działać wolniej niż normalnie, może to wskazywać na wewnętrzny wyciek, który może prowadzić do przegrzania. Możesz łatwo naprawić zewnętrzne nieszczelności, które łatwo zauważyć. Wewnątrz siłowników lub pomp zębatych mogą wystąpić nieszczelności wewnętrzne, więc może być konieczne zatrudnienie testera przepływu hydraulicznego w celu zidentyfikowania problemu. Oto kilka wskazówek, jak zidentyfikować przyczynę przegrzania pompy.

Wyciek w systemie
Wyciek w układzie pompy hydraulicznej jest powszechny. Jeśli pompa przecieka, możesz zauważyć kałużę płynu na podłodze lub w innym miejscu. Podczas gdy niektóre przecieki nie są widoczne, inne są na tyle znaczące, że wymagają natychmiastowej uwagi. W takich przypadkach konieczne jest wyłączenie pompy i ustalenie źródła wycieku. Poniżej przedstawiono niektóre możliwe oznaki nieszczelności pompy hydraulicznej i sposoby ich naprawy.

Uszkodzenie pompy
Jedną z najbardziej wrażliwych części każdego układu hydraulicznego jest płyn. Woda i inne zanieczyszczenia mogą zmniejszyć lepkość i szybkość utleniania płynu. Sprzyjają również korozji i tworzą szlam, który może uszkodzić pompę hydrauliczną. Woda powoduje również korozję elementów systemu, a większy kontakt między powierzchniami prowadzi do większego zużycia. Prawidłowo umieszczony filtr może zminimalizować zanieczyszczenie wody. Ale jeśli nie jest zainstalowany, woda przedostanie się do układu i zatka pompę hydrauliczną.

Objawy awarii
Kilka oznak awarii pompy hydraulicznej można zauważyć obserwując jej działanie. Jeśli układ hydrauliczny reaguje wolno lub cykle trwają dłużej niż zwykle, przyczyną może być awaria pompy. Niezwykle ważne jest sprawdzenie wszystkich części systemu, a zignorowanie jakichkolwiek objawów może spowodować więcej szkód, niż jest to warte. Jeśli zauważysz którykolwiek z tych objawów, czas poszukać pomocy. Profesjonalna naprawa silnika wysokoprężnego w Memphis, TN, będzie w stanie określić, czy problem tkwi w pompie.

Rozwiązania
Najlepszym sposobem zapobiegania kosztownym problemom z pompą hydrauliczną jest jej odpowiednia konserwacja. Pompy hydrauliczne są podatne na zużycie i chociaż zwykle są ciche, nadal mogą wytwarzać pewien hałas. Objawy tego typu problemów to zwiększony hałas, nadmierne ciepło i niestabilna praca cylindrów. Czasami silnik hydrauliczny może całkowicie przestać działać. Bez względu na przyczynę, powinieneś to sprawdzić tak szybko, jak to możliwe.

Źródło: https://hydromotor.pl/czesci-pomp-hydraulicznych/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *